Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Najpopularniejsza pedagogika, najtrudniej na psychologię

Najczęściej wybieranym przez maturzystów kierunkiem nadal pozostaje pedagogika. W ubiegłym roku o miejsca na studiach tego typu ubiegało sie ponad 36 tys. osób. Druga pod względem popularności jest informatyka - prawie 29 tys. kandydatów, a trzecie - zgodnie z przewidywaniami - zarządzanie i marketing z 22 tys. chętnych.
W opublikowanym w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej" rankingu szkół wyższych znalazły się równiż uczelnie z Podbeskidzia.
W zestawieniu 100 państwowych uczelni wyższych na 63 miejscu znalazła się Akademia Techniczno-Humanistyczna z Bielska-Białej.  Pierwsze miejsce zajął Uniwersytet Jagieloński, wyprzedzając zaledwie o 0,11 punktu Uniwersytet Warszawski. Politechnika Śląska w Gliwicach znalazła się na 15 pozycji, katowicki UŚ na 30, krakowska Akademia Ekonomiczna na 31, a taka sama uczelnia z Katowic na miejscu 38. Chętnie wybierany przez maturzystów ze Śląska Cieszyńskiego Uniwersytet Opolski uplasował się na 54 pozycji, a Politechnika Opolska na miejscu 60. Wśród Akademii Wychowania Fizycznego na 61 pozycji znalazła sie uczelnia krakowska, a 67 katowicka AWF.
Listę niepaństwowych uczelni licencjackich otwiera Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości z Krakowa, a znalazły się na niej trzy uczelnie z Bielska-Białej: Wyższa Szkoła Administracji - 7, Bielska Wyższa Szkoła Biznesu i Informatyki - 32 i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania  - 50.
W rankingu niepaństwowych uczelni magisterskich na pozycji 1 znalazła się Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, a reprezentującą Podbeskidzie Wyższą Szkołę Bankowości i Finansów sklasyfikowano na 54 pozycji.
źródło: Rzeczpospolita
dodał: gen

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: