Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nie tylko stringi

Około 100 twórców regionalnych prezentuje swoje prace na wystawie w Istebnej. Można zobaczyć drewniane rzeźby, haftowane smycze, malowane na szkle obrazy, przedmioty z koronki: ozdoby choinkowe, koguciki, jajka i oczywiście sławne stringi. Ponadto w sali wystawienniczej GOK znaleźć można książki związane z regionem, a także świeczki z pszczelego wosku, stroje ludowe i wiele innych.

Wystawa Twórczości Ludowej 2012 pokazuje prawdziwą "siłę tradycji", którą szczyci się Trójwieś. A jest się czym pochwalić - w budynku GOK zebrano najpiękniejsze przykłady rękodzieła górali z Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa.

Region ten jest znany nie tylko z koronkowych ozdób, choć i tych nie brakuje na wystawie, ale również z pięknej rzeźby drewnianej. Znajdziemy tu zarówno rzeźby Jezusa, Marii, ale również pasterzy, zwierząt, górali czy zbójników. Niejednego zwiedzającego uwieść mogą gliniane aniołki, malowane na szkle kwiaty, ceramiczne talerze z sympatyczną owieczką i delikatne koronkowe motyle. Wystawa, mimo, że dopiero ruszyła w ubiegłą sobotę (16.06.12r.), już cieszy się powodzeniem, szczególnie wśród przyjezdnych. Zapytaliśmy turystów z Torunia, którzy zwiedzali wystawę, co szczególnie warto zobaczyć i co myślą o wystawie:Wystawa Twórczości Ludowej 2012 organizowana jest przez Gminny Ośrodek Kultury w ramach 49. TKB. Nieprzerwanie od około 29 lat jest jedną z najpiękniejszych, jakie można zobaczyć w Trójwsi. Choć czasu na zwiedzenie jej jest jeszcze dużo, warto zrobić to jak najszybciej - zaprasza Patrycja Łacek z GOK:
Wystawa jest czynna codziennie w godz. 9.00 - 17.00 do 30 września 2012 r.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ

 

NG

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: