Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nie śpij, módl się

''Bezsenna noc'' to niecodzienne, otwarte spotkanie skierowane do młodych ludzi, które organizowane jest cyklicznie od 1998 roku, z Wielkiej Soboty na Niedzielę Wielkanocną. Prowadzi uczestników do refleksji nad istotą Świąt Wielkiej Nocy.

Centrum Misji i Ewangelizacji z Dzięgielowa zaprasza do wspólnego przeżywania czasu oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa. Bezsenna Noc - to kolaż różnych form – wspólnego śpiewu, koncertu, filmu, rozmowy i osobistej reakcji na usłyszane treści.

Zaczynamy o godzinie 22, kończymy około drugiej w nocy. Tradycyjnie program spotkania podzielony jest na dwie części. Pierwsza z nich, bardziej refleksyjna, koncentrujemy się na śmierci Jezusa. Zastanawiamy się nad aspektami swojej grzeszności. W ramach tych dwóch pierwszych godzin przewidziana jest również spowiedź
- mówi ks. Tymoteusz Bujok z Centrum Misji i Ewangelizacji. W tej części odbędzie się m.in. koncert Wyższobramskiego Chóru Kameralnego z Cieszyna. Zaprezentowana będzie również etiuda teatralna "Proces", przygotowana przez studentów Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej). Kolejne dwie godziny, od północy do końca spotkania to już część radosna. Mówimy o Zmartwychwstaniu, na wielkim zwycięstwie nad śmiercią. - dodaje duchowny.

W 4-godzinnym programie uczestniczy corocznie około 600–800 młodych osób z południowej Polski. Jak dodaje ks. Bujok, są osoby, które przyjeżdżają na nocną modlitwę również z diecezji mazurskiej. Łączą odwiedziny u rodziny i pobyt świąteczny z udziałem w 'Bezsennej Nocy'.

W poprzednich latach Bezsenna Noc gościła w skoczowskiej świątyni. Rok temu spotkanie odbyło się w Bielsku. Tym razem spotkanie odbędzie się 4 kwietnia w kościele ewangelickim w Goleszowie. Początek o godz. 22.00.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: