Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nie pozwolił jechać pijanemu

Zachował się przykładowo. Mieszkaniec Wisły zauważył pijanego mieszkańca Łazisk Górnych, który chciał kierować samochodem. Zabrał mu kluczyki, uniemożliwiając w ten sposób popełnienie przestępstwa.

Do zdarzenia doszło wczoraj o 21.00 na ulicy Malinka w Wiśle: - Tam okazało się, że właściciel zajazdu wykazując się obywatelską postawą, starał się uniemożliwić kierowanie pojazdem pijanemu mężczyźnie. Zabrał mu kluczyki z ze stacyjki, na co mężczyzna siedzący w volkswagenie zareagował wobec niego agresją. Gdy na parking przyjechali policjanci, pijany mężczyzna swą agresję skierował na mundurowych. Awanturnik słownie znieważył funkcjonariuszy, a podczas zatrzymania dopuścił się naruszenia ich nietykalności - opisuje przebieg zajścia asp. Rafał Domagała z cieszyńskiej KPP.

58-latek z Łazisk Górnych został obezwładniony przez policjantów. Trafił do aresztu: - Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawca po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Za przestępstwa te najbliższe trzy lata może spędzić w więzieniu - podaje oficer prasowy policji w Cieszynie.

Jak zauważa asp. Rafał Domagała, w ciągu minionej doby w całym cieszyńskim garnizonie nie odnotowano zatrzymania pijanych kierowców. - Natomiast zatrzymano 3 kierowców, którzy złamali sądowy zakaz kierowania pojazdami. Policjanci zatrzymali ich w Wiśle, Cieszynie i Harbutowicach - mówi funkcjonariusz.

(red.)

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: