Nie popali sobie

Policjanci z cieszyńskiego wydziału zwalczającego przestępstwa gospodarcze zabezpieczyli blisko 23 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Tytoń znaleziono w mieszkaniu 67-latka ze Skoczowa.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadli na trop mieszkańca Skoczowa, który miał posiadać duże ilości nielegalnego tytoniu, bez polskich znaków akcyzy. Przypuszczenia te potwierdziły się podczas przeszukania. W pomieszczeniach jednego z lokali na terenie Skoczowa cieszyńscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno - Skarbowego w Katowicach znaleźli blisko 23 kg nielegalnego tytoniu.

Jak informuje mł. Asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej Komendy Powiatowej Policji - mundurowi wyliczyli, że wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy i podatku vat wynosi prawie 23 tys. złotych. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje prokurator i sąd. Za to przestępstwo grożą nawet 3 lata pozbawienia wolności. 67-latkowi, który posiadał nielegalny towar grożą nawet 3 lata pozbawienia wolności.

JB

źródło: ox.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją