Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nie pomógł wysiłek GOPR i LPR. 35-latka nie żyje

To była ostatnia wycieczka górska dla 35-letniej turystki. Na szlaku wiodącym na Czantorię straciła przytomność. Ratowali ją Górscy Ochotniczy Ratownicy i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.


Do zdarzenia doszło w weekend. - W niedzielę o godz. 10:15 ratownik w CSR Szczyrk przyjął zgłoszenie o 35-letniej turystce z nagłym zatrzymaniem krążenia na zielonym szlaku pomiędzy Czantorią a Małą Czantorią, której udzielana jest pomoc przez świadków zdarzenia - informuje Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Na miejsce natychmiast udał się ratownik pełniący dyżur na Czantorii, jednocześnie ze Szczyrku wyjechał zespół ratowników karetką górską i quadem na przyczepie. Zadysponowano także śmigłowiec Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
- Pomimo wysiłku wielu osób i szybko podjętych czynności ratunkowych, kobiecie nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Cieszynie, gdzie stwierdzono jej zgon - dodaje GOPR.


KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-03-15 06:58:15
góry: LPR powinno stacjonować bliżej Beskidów, albo Gopr powinien mieć taką ekipę na wzór Topr z śmigłowcem . zanim ekipa dotarła ze Szczyrku to minęło pewnie z półgodziny a potem jeszcze na górę kładem kolejnych parę minut.
2023-03-15 10:18:45
Ar--Ai: no i nie powinno się zimą bez głowy i w samych majtkach po górach chodzić, po pijoku też nie, na haju, w szpilkach itp
2023-03-15 11:34:43
koszor: Umarła nagle? Ostatnio nagle zmarli także Lange, Murański czy Tur i wielu innych. Nikt nie dożył 50- tki. To jest jakaś plaga. Odpoczywajcie w pokoju!
2023-03-15 15:14:10
św. Patryk.: koszor skoro ruszasz temat, prawdopodobnie masz już ponad 50 lat i na sto procent to cud że jeszcze żyjesz, bo procesor masz kompletnie zdemolowany - odpoczywaj na leżąco żeby rodziny nie wystraszyć jak się przewrócisz
2023-03-15 15:54:16
Omar: Hilux lub Defender z przyczepą ze szczyrkowskiej Dębowej na bombach jedzie do Ustronia nie mniej niż 40-45 min. Zastanawia mnie, dlaczego nie poproszono o wsparcie kompletną sprzętowo i ludźmi JRG z Ustronia Polany?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: