Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nie masz maseczki w autobusie? Będzie problem

Powiat cieszyński wciąż znajduje się w strefie żółtej, czyli jest miejscem, gdzie występuje sporo ognisk koronawirusa. W związku z tym mieszkańców dotyczą określone, dodatkowe ograniczenia, a służby, zwracają szczególną uwagę na ich przestrzeganie. W cieszyńskich autobusach pojawiły się patrole straży miejskiej, które sprawdzają, czy podróżujący zakrywają usta i nos.

Obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych (w tym również w środkach komunikacji publicznej), towarzyszy nam od kilku miesięcy. Wciąż jednak są osoby, które go nie przestrzegają. Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie o tym obowiązku przypomina i zaznacza, że w miejskich autobusach prowadzone są kontrole straży miejskiej.

To jednak niejedyne zasady, do jakich podróżujący muszą się stosować — Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie, przypomina o obowiązku zasłaniania ust i nosa w autobusach komunikacji miejskiej oraz o obowiązującym limicie miejsc w autobusach, który aktualnie wynosi 50% wszystkich miejsc (siedzących i stojących). Informacja o dopuszczalnej ilości pasażerów została umieszczona na drzwiach każdego autobusu – wyjaśnia cieszyńskie ZGK.

Pasażerowie powinni również w miarę możliwości zachowywać pomiędzy sobą odstępy. Osoby, zamieszkujące wspólnie, siedzące obok siebie w autobusie, również są zobowiązane do zakrywania ust i nosa.

Kontrole Straży Miejskiej w autobusach były prowadzone w czwartek (13.08). Akcja nie była jednak jednorazowa, a patrole mogą znów się pojawić. O obowiązku zakrywania ust i nosa w razie potrzeby w autobusach przypomną nam również kierowcy.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-08-17 08:50:39
: Załóżmy, że w autobusie jest dopuszczalna liczba osób wynosząca 30. Autobusem jedzie 30 osób - czy zatem Straż Miejska może wejść do autobusu na kontrolę nie łamiąc ograniczeń dot. liczby osób w pojeździe?
2020-08-17 11:25:13
utopiec: Można maseczkę zastąpić skarpetką?
2020-08-17 16:59:27
koszor: Tak, amerykańscy naukowcy (ci najlepsi, z Massachusetts) po ośmiu latach badań nad szczurami żółtopręgimi ustalili, że skarpety lub maseczki ze stringów dają stuprocentową ochronę przed pandemią. Zalecają również, jako bardzo skuteczne, pieluchy jednorazowe ale zakładane podwójnie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: