Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Hat-trick Haratyka!

Zwycięstwo, a w dodatku także poprawione maksimum obecnego sezonu. Tak w skrócie można podsumować niedzielny występ Michała Haratyka podczas Memoriału im. Wiesława Maniaka w Szczecinie, gdzie odniósł już trzecie zwycięstwo w karierze.

W Szczecinie wystąpiły gwiazdy nie tylko polskiej, ale i światowej lekkiej atletyki. Podczas rywalizacji w pchnięciu kulą wystąpili m.in. Michał Haratyk oraz Konrad Bukowiecki, a kibice mogli wdzieć w akcji także Davida Storla z Niemiec - dwukrotnego mistrza świata.  

Haratyk podczas wczorajszego mityngu dwukrotnie przekroczył granicę 21 metrów – 21,15 oraz 21,57 m. Tym drugim rezultatem poprawił swoje maksimum podczas bieżącego sezonu i obecnie zajmuje piąte miejsce na liście światowej. Drugi w konkursie był David Storl, a trzeci Marcuus Thomsen z Norwegii.

- Byłem średnio nastawiony na te zawody, po tym pierwszym (spalonym – przyp. red.) pchnięciu. Czuję się w lepszej formie niż pcham, ale nie umiem tego wszystkiego technicznie ułożyć i posłać kulę, tam gdzie powinna wylądować. Myślę, że kwestia kilku mityngów i będą jeszcze lepsze wyniki – przyznał Michał Haratyk na antenie TVP Sport. - Łokieć na razie jest ogarnięty, nic nie boli – dodał kulomiot z Kiczyc.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-08-17 09:43:54
arcybiskup: Gratulacje, pozytywny gość :)
2020-08-17 11:23:46
utopiec: Brawo!! Prestiżowe zawody. Z braku innych sportowców dobre i to. Ile kasy otrzymuje się za taki występ?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: