Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nie lękajcie się młodości. Wystawa o św. Janie Pawle II

Kraków, Poznań, Bydgoszcz, Warszawa, a w tym roku Oświęcim i Ustroń. To miasta, które odwiedziła wystawa 'Nie lękajcie się młodości. Karol Wojtyła - Jan Paweł II i młodzi'. Od tygodnia w Ustroniu oglądać można dużą wystawę poświęcona Papieżowi i jego spotkaniom z młodymi osobami.

Potężny namiot stanął na łące przy ul. Słonecznej w Ustroniu. W nim wystawa poświęcona Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Elementy z tej wystawy były m.in. w Lizbonie i Fatimie, także w wielu miejscach we Włoszech. W czasie Euro2012 wystawa gościła na Zamku Królewskim.

Ekspozycja podzielona jest na trzy strefy. Pierwsza to Jan Paweł II z młodzieżą w czasie modlitwy, druga w czasie wypoczynku i relaksu. Oczywiście prezentowane są fotografie z wypraw górskich, spływów kajakowych i nart. Trzecia strefa to wspólnota i kultura – spotkania podczas Światowych Dni Młodzieży.

Nasz powiat jest blisko związany z świętym – podkreśla Grażyna Winiarska z wydziału promocji Ustronia. Przecież w Skoczowie w 1995 roku modlił się na skoczowskiej Kaplicówce, śmigłowcem przelatywał nad Hermanicami, a kilkadziesiąt lat temu zdobywał górskie szczyty w Ustroniu - mówi.

W ramach instalacji multimedialnej eksponowane są wielkoformatowe zdjęcia z lat młodości księdza Karola Wojtyły oraz z pontyfikatu Jana Pawła II. Na ekranach możemy obserwować historyczne pielgrzymki do Polski, wysłuchać fragmentów homilii. Jest też unikatowy film z wyprawy kajakowej Karola Wojtyły. Dodatkowo na wystawie są prezentowane archiwalne materiały filmowe z lat 60-tych autorstwa prof. Jan Wodnieckiego.

Dobra inicjatywa, można przypomnieć sobie postać świętego a dodatkowo zapoznać się z zdjęciami, których wcześniej się nie widziało – mówią osoby odwiedzające ustrońską wystawę.

POSŁUCHAJ

 

Wystawę dopełniają pamiątki związane ze świętym m.in. rowery, menażki, plecaki czy kajak. Ciekawostka jest archiwalny zapis audio piosenki pt. "Czerwony pas" śpiewanej przez Karola Wojtyłę. Jest też tutaj miejsce zachęcające do wyciszenia i modlitwy z św. Janem Pawłem II w intencji świata i młodzieży oraz miejsce przekazania swoich intencji modlitewnych.

Wystawę bezpłatnie można oglądać w namiocie, który usytuowany jest przy ulicy Słonecznej. Ekspozycja czynna jest codziennie do 15 sierpnia w godzinach od 10-18.

Jan Bacza

 


źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: