Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nie daj się okraść w święta

Każdego roku w okresie świątecznym odnotowuje się wiele włamań do domów lub mieszkań. Święta bowiem to doskonała okazja do rodzinnych wyjazdów. Zabezpiecz swój dom przed wyjazdem – apelują policjanci!

Pozostawienie domu/mieszkania na kilka dni to okazja dla złodzieja na wzbogacenie się o nasze kosztowności. Mówi się, że nie ma zabezpieczeń nie do pokonania, ale warto tak zabezpieczyć dom by skutecznie zniechęcić złodzieja w przypadku, gdy będzie próbował włamać się do niego. - Nie daj szansy włamywaczom! Właściwie zabezpiecz swój dom! Złodziej typując dom do włamania wybierze ten z zabezpieczeniami łatwiejszymi do pokonania gdzie ryzyko zauważenia go będzie znikome. – tłumaczą mundurowi.

Pamiętajmy o zamknięciu okien i wszystkich drzwi, którymi mogą dostać się nieproszeni goście. Zaufany sąsiad, który pod naszą nieobecność przypilnuje naszego dobytku to dobry pomysł na zmniejszenie ryzyka na włamanie. Jeśli masz alarm nie zapomni go aktywować po wyjściu z domu/mieszkania, co w pośpiechu i euforii przygotowań do wyjazdu może się zdarzyć. Jeśli trzymasz kosztowności w domu (gotówkę czy biżuterię) warto zdeponować je w banku na czas nieobecności.  - Czy wiesz, że: włamanie do domu/mieszkania pociąga za sobą nie tylko straty materialne? Bardzo często również wiąże się z utratą poczucia bezpieczeństwa i nietykalności osobistej. Zdaniem psychologów ofiary tego rodzaju przestępstw doświadczają stanów lękowych, cierpią na bezsenność i bóle głowy. Skutki psychologiczne są niekiedy poważniejsze niż utracone kosztowności. – przestrzegają policjanci.

 

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: