Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nie czekaj z obowiązkiem

Prognozy nie zapowiadają na razie zmiany pogody. Spadł śnieg, warunki na drogach są trudne, ale nie tylko... Myśląc o bezpieczeństwie warto zadbać także o usuwanie podczas zimy śniegu z dachu oraz sopli i nawisów śniegowych, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu a nawet życiu.

W okresach odwilży, po obfitych opadach śniegu i przy zmiennej temperaturze na dachach mogą tworzyć się sople. Trzeba je usuwać na bieżąco, by nie stanowiły zagrożenia dla ludzi.  Uderzenie przez spadający z dachu sopel może spowodować śmierć. Podobnie groźny dla przechodnia może być obrywający się z dachu nawis zamarzniętego śniegu.

Tej zimy uszkodzeniu uległo już kilka pojazdów, na szczęście w zdarzeniach nie ucierpiał człowiek.  Z dachu budynku przy ul. Srebrnej w Cieszynie spadł nawis lodowy i uszkodził samochód parkujący wzdłuż budynku (7 stycznia), w tym miejscu uszkodzeniu uległ wcześniej również inny pojazd. Podobna sytuacja miała miejsce przy ul. Pl. Bóżniczy. Zdarzenia te nie są więc rzadkością.

Po interwencji Straży Miejskiej miejsca niebezpieczne zostają zabezpieczone i odgrodzone przez administratora budynku. Odpowiedzialni za zaistniały stan, tj. nie usunięcie nawisów śnieżnych i lodowych, zostają ukarani.


Pamiętajmy - usuwanie sopli i nawisów śnieżnych z dachów to obowiązek właścicieli i zarządców budynków. Nie czekajmy więc z nim zbyt dlugo.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: