Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nic im już nie umknie

Strzeżcie się kierowcy. Teraz wasze grzeszki nie ujdą już na sucho. Policjanci będą was podglądać. Wytropią niezapięte pasy, wożenie dzieci bez fotelików czy prowadzenie samochodu rozmawiając przez komórkę.

 

Takiego sprzętu mogą pozazdrościć komendy w wielu regionach Polski. Na Śląsku policjanci mają nowiusieńki sprzęt optyczny. Teraz zauważą już wszystko. Cieszyńscy policjanci otrzymali z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zestaw sprzętu optycznego, służącego ujawnianiu i rejestrowaniu wykroczeń w ruchu drogowym. Funkcjonariusze drogówki testowali jego możliwości na drodze ekspresowej S1 w Cieszynie.

Sprzęt optyczny zakupiony przez śląską policję jest nowatorskim narzędziem (jedynym w kraju) pomocnym w ujawnianiu i rejestrowaniu wykroczeń popełnianych w ruchu drogowym np. brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach, rozmowa przez telefon komórkowy w czasie jazdy samochodem, przejazd na czerwonym świetle czy jazda bez widocznych tablic rejestracyjnych lub naklejek legalizacyjnych. Cały zestaw składa się z aparatu z dużym obiektywem i komputera z odpowiednim oprogramowaniem. Aparat umieszcza się w pobliżu drogi na statywie, który połączony jest z laptopem znajdującym się w radiowozie – mówi asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.  

Dzięki sprzętowi policjant jest w stanie z odległości nawet kilkuset metrów zarejestrować film lub zdjęcie kierowcy pojazdu, który naruszył przepisy ruchu drogowego. – Następnie stróże prawa dokumentują fakt popełnienia wykroczenia, zatrzymują kierowcę i od razu mogą zaprezentować mu zdjęcie lub film na ekranie komputera – dodaje rzecznik cieszyńskiej policji. Funkcjonariusze cieszyńskiej drogówki testowali nowy zestaw optyczny na drodze ekspresowej w Cieszynie. Podczas kilku godzin pracy urządzenia, stróże prawa ujawnili kilkanaście wykroczeń.

KOD

ZOBACZ FILM: 

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: