Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nawarzyli piwa

W Cieszynie rozegrano 19 już Mistrzostwa Piwowarów Domowych. W minioną sobotę, 12 czerwca na terenie Browaru Cieszyn zorganizowano Cieszyńskie Święto Piwa Domowego. Wtedy też ogłoszono wyniki XIX Mistrzostw Piwowarów Domowych, a laureatom konkursu uroczyście wręczono dyplomy i statuetki.

O samym konkursie pisaliśmy.
Teraz znamy już zwycięzców. Są nimi Paweł Tokarski i Grzegorz Szymecki z Warszawy. To piwo według ich domowej receptury uwarzone w Browarze Cieszyn dostępne będzie w sklepach w całej Polsce. Jest to bowiem jedna z nagród w konkursie.

Piwa oceniane są w 16 kategoriach. W każdej z nich wyłoniono zwycięzców, którzy uwarzyli najlepsze piwa spełniające kryteria danej kategorii. Wyniki konkursu znajdziemy tutaj.

Piwowarów domowych z naszego regionu silnie reprezentowała Grupa „Piwowarzy Domowi Tustela”. Podczas imprezy, jaką zorganizowano na dziedzińcu Browaru Cieszyn, oferowali gościom oraz innym piwowarom z całej Polski uwarzone przez siebie złociste trunki. A jeden z członków Grupy „Piwowarzy Domowi Tustela” – Robert z „RHD kuchnia Pająka”, który oprócz piwa zajmuje się także wyrobem serów, częstował swymi specjałami.

Spośród piwowarów domowych z naszego regionu wśród laureatów konkursu znaleźli się Adrian Sikora z Istebnej (1. miejsce w kategorii Porter Bałtycki Barrel Aged.) oraz Andrzej Mrowczyk z Podgwizdowa (2. miejsce w kategorii Best Bitter). Natomiast Dorota Chrapek z Pogwizdowa, która prowadzi bloga o tematyce piwnej, otrzymała wyróżnienie: Piwny edukator roku. Podczas imprezy wygłosiła wykład „IPA – ikona piwnej rewolucji. Jak zmienia się styl?”.

Imprezy nie zepsuła nawet nawałnica, która w czasie jej trwania przetoczyła się dwukrotnie nad Cieszynem. Amatorów domowych piw przed ulewą ochroniły namioty i parasole. A przyrządzającemu kiełbaski lub karczek z grilla Sławkowi udało się utrzymać ogień i po ustaniu deszczu dalej serwować pyszności z grilla.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: