Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Naruszyli przepisy

Funkcjonariusze Śląsko - Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej w ciągu ostatnich trzech dni zatrzymali m.in. w Cieszynie, 11 cudzoziemców naruszających przepisy

Podczas kontroli legalności pobytu przeprowadzonych w Gliwicach, Opolu, Mysłowicach – Brzęczkowicach, Cieszynie i Przysieczy zatrzymanych zostało sześciu Ukraińców. Pięciu z nich wykorzystywało posiadane wizy w celu innym niż deklarowali podczas składania wniosku wizowego, a jeden przeterminował pobyt na terytorium państw Schengen o prawie dwa tygodnie. Wszystkim zatrzymanym Straż Graniczna wydała decyzje zobowiązujące do powrotu.

- Obywatel Indii kontrolowany w Krakowie nie posiadał przy sobie dokumentu pobytowego. W trakcie dalszych czynności ustalono, że przebywa on w Polsce w ramach wymiany studentów, a dokumenty zostawił w mieszkaniu w Warszawie. W podobnej sytuacji znalazł się kontrolowany w Cieszynie obywatel Rosji, który posiadał przy sobie tylko ważny dokument potwierdzający jego legalny pobyt na terytorium Czech. Obaj zostali pouczeni o zasadach przebywania i poruszania się po terytorium państw Schengen. – informują mundurowi.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: