Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nartusy Świrusy w Istebnej

W przeciwieństwie do początków ferii na Śląsku ich drugi tydzień obfituje w prawdziwe mrozy i duże opady. Dlatego Ośrodek Narciarski Złoty Groń w Istebnej otworzył swoje stoki dla najmłodszych, w ramach akcji Nartusy Świrusy.

Chodzi o to, aby dzieci w wieku od 7 do 12 lat mogły wreszcie porządnie pojeździć na nartach. Wykwalifikowani Instruktorzy tworzą grupy kilkuosobowe, które przez 3 godziny dziennie, przez cały tydzień, aż do ostatniego dnia ferii bawią się i jeżdżą na śniegu zarówno na nartach jak i na snowboardzie. – Zaznacza instruktor Anna Kwietniewska, animatorka akcji Nartusy Świrusy ze Szkoły Narciarskiej Nartus. Zajęcia posiadają swój regulamin, z którym obowiązkowo zapoznają się rodzice i opiekunowie najmłodszych. - W czasie zajęć zwracamy szczególna uwagę na bezpieczeństwo i dobrą rozgrzewkę. Pociechy znajdą tu cos dla siebie - śnieżne gry i zabawy, slalom gigant, podszlifują technikę a na zakończenie otrzymają certyfikaty i miłe niespodzianki. – Dodaje Kwietniewska. Pierwsza, udana akcja szkoły Nartus dla dzieci miała miejsce na sztucznym stoku w Rybniku, gdzie przeszkolono łącznie ponad 90 dzieciaków z naszego regionu. – W ten sposób uświadamiamy opinie publiczną i sympatyków narciarstwa, że podstaw poruszania się na nartach i snowboardzie można nauczyć się w każdych warunkach. Na Złotym Groniu mamy do tego szczególne warunki. Początkujący powinni zdecydowanie zaczynać przygodę z nartami pod okiem instruktorów. – Zaznacza Michał Paluch Instruktor Nartusa, specjalista ds. promocji.

Zajęcia rozpoczynają się od godziny 9:00 i trwają do 12:00. W regulaminie akcji czytamy, że każdy młody narciarz zobowiązany jest do noszenia kasku. Kontakt w sprawie zapisów dostępny telefonicznie pod numerem: 508 070 677 i na stronach www.zlotygron.pl
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: