Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Narkotykowe wpadki

W ostatnim czasie policjanci z Cieszyna zatrzymali osoby, które łącznie posiadały ponad 100 gramów marihuany. Mundurowi przypominają środków odurzających lub substancji psychotropowych to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat. Za ich wniesienie z terytorium innego państwa kara sięga 5 lat więzienia. Z kolei posiadanie znacznej ilości narkotyków to już kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Policjanci tylko w środę (29.05) zatrzymali ponad 80 gramów narkotyków. - Pierwszy wpadł 30-latek z Piekar Śląskich, który wniósł z terytorium Republiki Czeskiej do Polski ponad 75 gramów marihuany. Zatrzymany w Cieszynie mężczyzna już wcześniej był karany za inne przestępstwa. Kolejny z zatrzymanych to 28-letni mieszkaniec Zabrza, który był kontrolowany na Benedyktyńskiej miał ze sobą 5 gramów środków odurzających – informuje asp Krzysztof Pawlik z Cieszyńskiej komendy.  Kolejna osoba wpadła na ul. Dojazdowej. Policjanci zatrzymali do kontroli samochód, w którym znajdował się 19-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego.

-Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnych celach. Zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Każdy z nich odpowie za przemyt i posiadanie narkotyków – to przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat więzienia. Wszyscy przyznali się do zarzucanych czynów – podsumowuje Pawlik

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: