Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Napadli śpiącego w domu mężczyznę

Mundurowi poinformowali o sprawie z maja, kiedy to trzech młodych mężczyzn wdarło się do domu 20-latka a następnie go pobili i okradli. Wszyscy zostali aresztowani.

31 maja tego roku policjanci z Zebrzydowic zostali poinformowani o rozboju. Wczesnym rankiem, około godziny 5, młodego mieszkańca naszego powiatu obudził dźwięk tłuczonego szkła. Sprawcy wybili szybę w oknie jego domu, a następnie weszli do środka. Nieznani mężczyźni uderzyli 20-latka w głowę, po czym ukradli sprzęt rtv.

- Patrol, który zjawił się na miejscu, ustalił rysopisy sprawców, jednak z uwagi na dynamiczną sytuację, były one bardzo szczątkowe. Ofiara napadu trafiła do szpitala. W domu przeprowadzono oględziny i zabezpieczono ślady przestępstwa. Zebrany materiał dowodowy oraz praca policjantów zaangażowanych w sprawę, szybko przyniosły rezultat. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali pierwszego ze sprawców. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Skoczowa – informuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. 23-latek został aresztowany na 3 miesiące.

Reszta sprawców ukrywała się przed policją. -Mundurowi z Zebrzydowic połączyli siły z policjantami ze Skoczowa i wspólnie szukali pozostałych dwóch napastników. Sprawców zatrzymali ostatecznie policjanci ze Skoczowa. 23 i 21-latek są mieszkańcami tej gminy – dodaje Pawlik.

Wszyscy zostali aresztowani. Udało się odzyskać także skradziony sprzęt. Za rozbój, czyli kradzież z użyciem siły, każdemu z nich grozi kara nawet 12 lat więzienia.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-27 12:47:01
pogromca ciemnoty: Mitologia chrześcijańska mówi, że oko za oko. To znaczy, że bandytom w czasie oczekiwania na wyrok można skuć mordę.
2020-06-27 15:46:58
Antykler Forte: mitologia chrześcijańska sama nie wie co mówi, plecie trzy po trzy, za a nawet przeciw
2020-06-27 19:09:20
koszor: Nie pokazujcie ich z tyłu, tylko twarzami do obiektywu. Czemu mają być anonimowi?
2020-06-28 15:24:03
św. Patryk: koszor daj przykład, nie bądź anonimowy ;)
2020-06-28 19:52:56
politykier: krzy-sio+pogromca ciemnoty, toć to RECEPCJA Z HAMMURABIEGO i to bynajmniej nie chodzi o żadną mitologię, tylko prawodawstwo, o semickich (amoryckich i aramejskich) konotacjach. Zresztą Prawo Talionu i tak było uzależnionego od pozycji społecznej sprawcy i ofiary.
2020-06-28 19:54:18
politykier: krzy-sio+ Antykler Forte, Nie ma czegoś takiego jak "mitologia chrześcijańska", jest TEOLOGIA i różnica bynajmniej nie tkwi w nazwie;)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: