Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Napadł i okradł. Trafił już za „kratki”

Najpierw napadł na 77-letnia kobietę a kilka godzin później okradł 17-latkę. Został zatrzymany po pieszym pościgu przez policjantów ze Skoczowa.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu,  policjanci z komisariatu w Skoczowie zostali poinformowani o rozboju, do którego doszło niedaleko ulicy Budowlanych. - Spacerująca ścieżką 77–letnia kobieta została napadnięta przez nieznanego mężczyznę. Jak ustalili policjanci, sprawca przewrócił i pobił kobietę, a następnie ukradł jej torebkę, dokumenty, telefon, a nawet złota obrączkę… - relacjonuj podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Kila godzin później nadeszła kolejna informacja o przestępstwie, którego sprawcą był najprawdopodobniej ten sam mężczyzna. Na dworcu kolejowym poprosił 17-latkę o użyczenie telefonu. Gdy go otrzymał, po prostu odszedł… nie oddając sprzętu.

Kilka chwil po zdarzeniu mundurowi zauważyli sprawcę. Ten na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

- Policjanci znaleźli przy nim przedmiot łudząco przypominający broń, który finalnie okazał się wiatrówką. Skradziony telefon o wartości około 2000 złotych telefon, wrócił do właścicielki – informuje Pawlik

34-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna jest znany organom ścigania. W przeszłości  był już karany za podobne przestępstwa.  Na wniosek prokuratury i policjantów sąd zadecydował, że 34-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za przestępstwo rozboju grozi kara nawet 15 lat więzienia. Kara jednak może być wyższa ponieważ przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-03-28 12:59:37
OWCZARZY1: DZIADA DO KAMIENIOŁOMU W GOLESZOWIE O WODZIE I SUCHYM SKRAWKU CHLEBA ZAKUTY W ŁAŃCUCHY Z KILOFEM W RĘCE NIECH KOPIE KAMIEŃ NA NASZE DZURAWE DROGI !!!
2024-03-28 13:03:16
krzysztof.nnn: bez wątpienia element dojnej zmiany odpędzony od koryta
2024-03-28 14:33:29
Bugs: Raczej wyborca PO na powrocie żeby zagłosować na swoich razem z ziomalami spod celi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: