Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Najtańsza oferta – o milion droższa!

Pięć ofert wpłynęło na budowę nowej strażnicy OSP w Łazach. Koszt szacowany jest na około 5 mln złotych. Najtańsza ofert opiewa na 6,04 mln złotych. To o ponad milion złotych więcej, niż wstępnie  na ten cel zamierzała wydać gmina Jasienica.

Najtańszą propozycję złożyło Przedsiębiorstwo z Goczałkowic Zdrój, które zaproponowało cenę 6,04 mln złotych. Firma z Bielska-Białej złożyła ofertę opiewającą na ponad  6,1 mln złotych. Natomiast spółka z Golasowic proponuje 6,14 mln złotych. Wyższe oferty złożyły pozostałe dwie firmy startujące w przetargu. Przedsiębiorstwo z Katowic wyceniło prace  na ponad 7,7 mln złotych, a zakład produkcyjny  z Łąki, aż na 7,9 mln złotych. Teraz wszystkie oferty trzeba sprawdzić. Wykonawca powinien zostać wyłoniony w najbliższych tygodniach.

Gmina w dokumentacji przetargowej wskazała, że wykonawca, od momentu podpisania umowy, będzie miał 21 miesięcy na realizację inwestycji. Budynek wraz z wyposażeniem powinien być oddany do użytku w 2023 roku.  Zgodnie z planami strażnica i wielofunkcyjny budynek zajmą działkę obok szkoły. Na parterze znajdą się dwa duże garaże na wozy bojowe, a także pomieszczenia dla strażaków oraz szatnie i sanitariaty. Będzie również sala na potrzeby Koła Gospodyń Wiejskich i sołtysa. Na piętrze zlokalizowana zostanie natomiast sala konferencyjna o powierzchni 190 mkw., która służyć będzie do przeprowadzania zebrań wiejskich i innego rodzaju spotkań. Zaplanowano również zaplecze kuchenne i sanitariaty. Budynek będzie wyposażony w windę, aby swobodny dostęp miały do niego osoby niepełnosprawne.

(ach)

 

 

 

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-12-04 18:32:06
krzysztof  mm: inflacja prawie 8%, niektóre materiały budowlane już kupuje się po znajomości - co, co krakali "komuno wróć" wykrakali
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: