Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Najpierw tańce, potem świniak

Karnawał w pełni, czas więc na dobrą zabawę. Tym razem zachęcamy was do wzięcia udziału w balach i imprezach folklorystycznych. Tych w naszym regionie nie brakuje. I nie można mylić ich z balami przebierańców, bo chodzi przede wszystkim o prezentację naszych pięknych strojów ludowych.
Na blisko sto par bawić się będą w Koniakowie. Zespół 'Koniaków' zaprasza do zabawy w najbliższą sobotę. 19 stycznia w gospodzie 'Pod Ochodzitą” wielkie wydarzenie muzyczne. To będzie dwudziesty już Bal Góralski w Koniakowie. Jubileuszowa zabawa jest okazją do spotkania wielu kapel z sąsiadujących krajów. W tym roku zagrają i wystąpią zespoły oraz kapele z Węgier, Słowacji, Czech i Polski.
 
Wszystko rozpocznie się w sobotę o godzinie 19:00. Bilety jeszcze mamy, zachęcam, bo warto uczestniczyć w takiej zabawie – mówi portalowi OX.pl Urszula Gruszka, kierownik zespołu regionalnego „Koniaków”. Tych, którzy lubią góralską muzykę, w Koniakowie nie powinno zabraknąć. Zespoły, a będzie ich około dziesięciu, grające muzykę źródeł, autentyczne stroje – tym zachęcają organizatorzy. Zespoły grają praktycznie bez przerwy, każdy wyrywa się na scenę – dodaje Gruszka. Podczas balu na uczestników czeka wiele atrakcji.
 
 
Ale przyciąga nie tylko muzyka, także kuchnia będzie wyborna. Maćki w kapuśnicy, kita wędzona i prosioczki u nas chowane – śmieje się organizatorka. Szczegóły na temat tego balu znajdziecie u kierownik zespołu Koniaków, Urszuli Gruszki, tel. 512 070 895. Zobacz film, jak rok temu bawili się górale w Koniakowie.
 
Bawić się będą także w Cieszynie. A dokładniej w OSP Krasna. Na swój Bal Karnawałowy zaprasza Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej. To nasza jedenasta już taka impreza, odbędzie się ona 26 stycznia o godzinie 19.00 – mówi Karolina Małysz szefowa zespołu. Jak informują organizatorzy, zapewniają poczęstunek miodonką i szampanem, występ estrady ZpiTZC, bogate menu. Będzie także bogata loteria fantowa. Choć nie zabraknie elementów regionalnych, bo zespół otwiera bal polonezem.
 
 
 
Szczegółowe informacje oraz rezerwacja biletów na bal Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej pod nr tel: 606 636 815.
 
Na swój bal zaprasza także Polski Związek Kulturalno Oświatowy z Mistrzowic. Odbędzie się on 1 lutego w Ośrodku 'Strzelnica' w Czeskim Cieszynie. W programie wystąpi m.in. grupa estradowa ZpiT „Śląsk”. Bilety do nabycia w polskiej księgarni, mieszczącej się przy ul. Capka 7.
 
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: