Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Najpierw jajo, potem gąsienice a na końcu motyle

Bielinki, pazie królowej czy rusałki możemy obserwować już od wiosny na naszych polach i łąkach.. Jednak w Jaworzańskiej Motylarni,mieszkją inne okazy.

W jaworzańskiej Motylarni, doświadczyć fascynującego świata motyli w specjalnie przygotowanych dla nich warunkach, naśladujących ich naturalny ekosystem.

Postacie dorosłe motyli, czyli imagines żyją dość krótko – od 3 dni do 2 miesięcy. W tym czasie nie tylko cieszą oko, ale także składają jaja, z których po kilkunastu dniach wylęgają się gąsienice. Warto zatem odwiedzić w maju Motylarnię, aby na własne oczy zobaczyć ten proces przemiany życia. – Klimat stworzony w Motylarni sprzyja rozmnażaniu naszych okazów i w bananowcach zostały już złożone jaja, co oznacza, że w najbliższym czasie można spodziewać się kolejnego pokolenia tych owadów. Dlatego też, w Motylarni można zaobserwować cały cykl życia motyli, począwszy od jajka, przez larwę i poczwarkę, aż po dorosłego osobnika. To zjawiskowe doświadczenie daje możliwość nie tylko podziwiania piękna tych delikatnych stworzeń, ale także zdobywania wiedzy o ich życiu, zwyczajach i roli w ekosystemie – zachęca do odwiedzenia Motylarni Bartosz Czader, przewodnik jaworzańskiego muzeum.

Motylarnia przy Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu otwarta jest od wtorku do piątku w godz. od 9:00 do 15:00 oraz w soboty i niedziele w godz. od 13:00 do 18:00.

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: