Najlepszy spośród Polaków

Paweł Wąsek (na zdj.) został najwyżej sklasyfikowanym Polakiem podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Ustronianin zajął 17. miejsce, choć na półmetku zmagań zamykał czołową „10”.

Skoczkowie narciarscy na obiekcie Midtstubakken (HS106) w Oslo zainaugurowali tegoroczną edycję Letniego Pucharu Kontynentalnego. Spośród biało-czerwonych najlepiej spisał się Paweł Wąsek, który na półmetku konkursu zajmował 10. miejsce. Ustronianin skoczył 98 metrów w pierwszej serii, a w rundzie finałowej powtórzył ten wyczyn, ale to oznaczało spadek w klasyfikacji i rywalizację ukończył na 17. pozycji.

Po pucharowe punkty sięgnął również Kacper Juroszek. Istebnianin oddał dwa równe skoki – 96,5 oraz 95 m – i został sklasyfikowany na 26. miejscu. Niestety, do drugiej rundy nie awansował Tomasz Pilch. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego uplasował się na początku piątej „10”.