Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Najlepsze ciasteczka bożonarodzeniowe powiatu cieszyńskiego

W Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach, w sobotę 9 grudnia odbył się Powiatowy Konkurs na Świąteczne Ciasteczka Bożonarodzeniowe. W szranki stanęło 34 uczestników. Jury miało więc niełatwy orzech do zgryzienia…

Zgłoszone słodkości oceniała komisja w składzie: Urszula Zwardoń – przewodnicząca, Henryk Franek - członek jury oraz Danuta Kożusznik - członek jury.

Po ocenie wypieków jury postanowiło przyznać po dwa pierwsze, dwa drugie i dwa trzecie miejsce. Na pierwszym miejscu podium znalazły się „Praliny” Haliny Wielądek z Marklowic Górnych oraz „Ule tradycyjne jasne w wersji Cieszyńska Rotunda”, które przygotowała Katarzyna Kruszy z Dzięgielowa. Drugie miejsce podium to „Składane” wykonane przez Urszulę Owczarzy z Kaczyc i „Migdałowe cuda”, Klaudii Boniakowskiej z Cieszyna.

Dwa trzecie miejsce jury postanowiło przyznać za „Królewskie – Cieszyńskie” Danuty Kochman ze Skoczowa oraz za „Bombki z wiśnią” – Aleksandry Mazurek z Kaczyc.

Nie obyło się również bez wyróżnień, które trafiły na ręce Bożeny Kinior-Stawarczyk z Zebrzydowic za „Grzybki” oraz na ręce Patrycji Strządały z Marklowic Górnych za „Świąteczne brownie”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek.

Red.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-12-12 08:38:55
katamara: Piękne, aż szkoda jeść:)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: