Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Najlepsi w gwarze!

Uczniowie Gimnazjum im.Jana Pawła II w Istebnej - Łukasz Kukuczka i Kacper Legierski znaleźli się wśród najlepszych XVI Międzygimnazjalny Konkurs Recytacji w Gwarze Śląskiej ''Śląska Ojczyzna Polszczyzna'', który odbył się w czwartek 23.02.2017r.w Domu Kultury w Chorzowie Batorym

W szranki stanęło 30 uczniów z różnych zakątków Śląska. -  Łukasz Kukuczka wyrecytował tekst własny "Jako mie gajdoś muzykom zaścipił", tekst ten uwieńczył piękną grą na skrzypcach. Również tekst własny "O tacikowym pielgrzymowaniu" wspaniale zaprezentował Kacper Legierski. Opowiadanie swoje zakończył grą na unikatowym instrumencie, jakim są gajdy.

Podczas przerwy, w której jury obradowało, chłopcy przepięknie zaprezentowali swoje talenty, zagrali i zaśpiewali- muzyką góralską i częścią samych siebie podbili serca widowni.

Opiekunem uczniów jest  Alicja Glebowicz-Gazurek.  Laureaci  konkursu automatycznie przeszli na wyższy szczebel konkursu,  w dniu 14.03.2017r.będą uczestnikami w XXVI Konkursu Recytacji w Mowie Śląskiej dla licealistów.

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: