Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Najlepsi cieszyńscy sportowcy

Codzienne treningi, trud presji tabeli i stresu przed zawodami został doceniony. W Cieszynie nagrodzono najlepszych sportowców. W tym roku laureaci odebrali 29 stypendiów, 28 wyróżnień i 8 nagród w tym jedna była nagrodą drużynową.

W niedzielę 25 września w Cieszyńskim Ośrodku Kultury – Domu Narodowym odbyła się gala uhonorowania najlepszych cieszyńskich sportowców. - Przyszła pora, by uhonorować cieszyńskich sportowców, doceniając ich ciężką pracę i trud. Z ogromną radością wręczałam dziś stypendia, wyróżnienia i nagrody Miasta Cieszyna za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w 2021 roku - reprezentantom cieszyńskich klubów sportowych i mieszkańcom Cieszyna. W tym roku jest to: 29 stypendystów, 28 wyróżnionych, 8 nagrodzonych w tym jedna drużyna – informuje Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Cieszyna.

Uroczyste wręczenie miało miejsce w Domu Narodowym, a wraz z Burmistrz Cieszyna  nagrody i stypendia wręczali Remigiusz Jankowski, Przewodniczący Rady Miejskiej i Krzysztof Kasztura, pierwszy zastępca Burmistrza Cieszyna.

Nagrody przyznane zostały w kategoriach:

Sportowiec Roku – tu laureatami zostali: Rokicki Janusz, Maria Juroszek, Maja Wysocka
Trener Roku – tu laur zdobył Zbigniew Gryżboń
Drużyna Roku – w tej kategorii zwyciężyli - Drużyna hokeja na trawie U 15 Klub Sportowy Cieszyn
Sportowy Wyczyn Roku – tu nagroda trafiła do Kacpra Sztuki
Wręczono także nagrodę za całokształt działalności sportowej – odebrał ją Waldemar Szczupak
W tym roku po raz pierwszy przyznana została również nagroda w kategorii „Sportowa Nadzieja Roku” odebrała ją Ola Broda.

- Wszystkim stypendystom, wyróżnionym i nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratuluję. Jesteście wielcy a my wszyscy jesteśmy z Was ogromnie dumni – skwitowała Burmistrz Cieszyna.

Tegoroczni nagrodzeni to przedstawiciele takich dyscyplin jak m.in. pływanie, hokej na trawie, piłka nożna halowa, łucznictwo, lekka atletyka, sporty walki, sport mażoretkowy, łyżwiarstwo figurowe, koszykówka, snowboard, brydż, armwrestling, tenis stołowy.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: