Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Najciekawsze prace studentów w Zamku Cieszyn

Zamek Cieszyn zaprasza na wystawę IKEA ''My Way'', prezentującą najciekawsze prace studentów, którzy wzięli udział konkursie o tym samym tytule.

IKEA „My Way” to konkurs w formie warsztatów studenckich, zorganizowany przez IKEA we Wrocławiu i Akademię Sztuk Pięknych dla studentów trzeciego roku Katedry Wzornictwa Przemysłowego ASP we Wrocławiu. Uczestnicy mieli okazję, by wykazać się kreatywnością i stworzyć zupełnie nową formę z dowolnie wybranych przedmiotów z asortymentu IKEA –  limit 300zł  był jedynym ograniczeniem.  

Efekty ich pracy były zdumiewające. Po zakończeniu warsztatów przedstawili jury m.in.: siedzisko z pluszowych wilków (projekt Marty Przybylskiej), wieszaków (projekt Macieja Pali) lub poduszek (projekt Doriny Auksztulewicz), krzesło ŁOŚ (projekt Zuzanny Nowak), lampy z koszy na śmieci (projekt Wiktorii Gołębiewicz) albo z dziesiątków drewnianych patyczków (projekt Violetty Łaty).

Studenci mieli możliwość poznania realiów projektowania na potrzeby produkcji masowej. Poznanie procesu tworzenia przedmiotu, od pomysłu do gotowego produktu, było cennym doświadczeniem dla przyszłych projektantów. 

W ostatnim dniu warsztatów, jury złożone z przedstawicieli IKEA i Akademii Sztuk Pięknych, po burzliwych obradach przyznało dwie z trzech głównych nagród: Nagrodę w Kategorii NAJLEPSZY PROJEKT W NAJNIŻSZEJ CENIE przyznaną przez IKEA otrzymał Maciej Pala za System Siedzisk Wielofunkcyjnych. Nagrodę w Kategorii KREATYWNOŚĆ, przyznaną przez ASP we Wrocławiu, otrzymał zespół projektantów:-  Robert Główczak, Mateusz Wowk za projekt lampy wiszącej BOOBLE. 

Jury było pod dużym wrażeniem bardzo wysokiego poziomu prac i dlatego zadecydowało o przyznaniu trzech dodatkowych, równorzędnych wyróżnień, które otrzymały: Wiktoria Gołębiewicz za System Lamp PIGULA, Marta Przybylska za siedzisko oraz kołnierz WILK, Dorina Auksztulewicz za Pokrowiec Poduszkowiec oraz stolik NEO-RETRO.

Trzecią główną nagrodę, przyznaną przez klientów i sympatyków IKEA w trakcie głosowania na portalu Facebook otrzymała-  Kamila Dankowska za system lamp 2TOWERS.  

- Wernisaż odbędzie się 9.11 o godz. 16.00. Wystawa będzie prezentowana do 31.12 w Oranżerii Zamku Cieszyn (ul. Zamkowa 3abc) -informuje Beata Mońka  z Zamku Cieszyn. 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: