Nagrody za awans

Wójt Chybia nagrodził zawodników drużyny Młodzików Starszych RKS 'Cukrownik' za zajęcie I miejsca i awans do III ligi wojewódzkiej.

Drużyna Młodzików Starszych klubu sportowego RKS „Cukrownik” Chybie w sezonie 2014/2015 brała udział w rozgrywkach piłkarskich o mistrzostwo IV ligi wojewódzkiej. Uczestniczyło w nich 12 zespołów składających się z zawodników urodzonych w 2000 i 2001 roku, a więc mających 14-15 lat.

Kadrę zespołu „Cukrownika” tworzy 18 chłopców, którzy szkolą się pod okiem trenera Artura Wiewióry od 8 lat. Większość zawodników to absolwenci klasy sportowej o profilu piłki nożnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Chybiu.

Po blisko rocznych zmaganiach zawodnicy z Chybia okazali się bezkonkurencyjni, zajęli I miejsce i wywalczyli awans do III ligi wojewódzkiej. Na uwagę zasługuje styl, w jakim drużyna wywalczyła mistrzostwo, nad drugim w tabeli BKS Bielsko Biała osiągnęła bowiem 14 punktów przewagi, a nad trzecią Koszarawą Żywiec 19 punktów. Z pośród 22 meczy wygrała 21, remisując tylko raz, strzeliła 171 bramek tracąc zaledwie 8.

Bardzo trudno wymienić najlepszych zawodników, gdyż każdy z nich był ważnym elementem drużyny i każdy zasługuje na uznanie.

W dowód uznania za tak wysokie wyniki sportowe Wójt Gminy Chybie – Janusz Żydek przyznał nagrody całej, zasłużonej drużynie Młodzików Starszych oraz jej trenerowi, życząc dalszych sukcesów, setek strzelonych i obronionych bramek oraz satysfakcji z ze swych osiągnięć. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej sesji Rady Gminy Chybie.
Nagrodzeni to:
1. Jakub Puzoń
2. Kamil Kawa
3. Mateusz Kawulok
4. Konrad Cebula
5. Jarosław Waleczek
6. Dawid Szczypka
7. Marcin Duda
8. Radosław Zahraj
9. Bartłomiej Wiewióra
10. Grzegorz Kuboszek
11. Jakub Ciałoń
12. Kacper Stabla
13. Dawid Świńczyk
14. Konrad Michalski
15. Kacper Kajstura
16. Tomasz Rauer
17. Adrian Kopiec
18. Kamil Smyczek


red.

źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją