Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nagrody Powiatu w dziedzinie kultury

Podczas ustrońskich dożynek Estrada Regionalna „Równica”  i jej Kierownik Artystyczny otrzymali Nagrody Powiatu w dziedzinie kultury.

Trud pracy Zespołu został doceniony przyznaniem przez Powiat Cieszyński Nagrody im. ks. Leopolda Szersznika. Nagroda w dziedzinie kultury trafiła również do osoby, bez której nie byłoby zapewne tak wielu sukcesów jakimi dziś może poszczycić się Równica. Kierownik Artystyczny zespołu Renata Cieszewska odebrała od Starosty Cieszyńskiego Czesława Gluzy gratulacje i życzenia.

Renata Ciszewska  od samego początku działa w zespole jako instruktorka, choreograf i kierownik artystyczny. Za całokształt pracy artystycznej w 1998 roku otrzymała szczególne wyróżnienie Ziemi Cieszyńskiej – Laur Srebrnej Cieszynianki.

Estrada Regionalna „Równica” - działający od 15 lat dziecięcy zespół regionalny, ma widoczny dorobek w dziedzinie upowszechniania kultury i tradycji muzycznych Śląska Cieszyńskiego. Prowadzony przez specjalnie w tym celu powołane Stowarzyszenie Kulturalne „Równica”, zespół ma w swoim repertuarze tradycyjne pieśni i tańce ziemi cieszyńskiej.

Nagrody  pozostałym laureatom zostaną wręczone 14 września w Muzeum Śląska Cieszyńskiego. W tym gronie znajdą się: w kategorii ochrony kultury Ks. Ignacy Czader - proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Pogórzu oraz w kategorii twórczości artystycznej Dariusz Orszulik - malarz amator z Cieszyna.


 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: