Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nagroda ministerstwa dla cieszyńskiego Zamku

 Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie otrzymał wyróżnienie w prestiżowym konkursie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego za realizowany od dwóch lat projekt, który zbliża polskich producentów i projektantów. — Wyróżnienie, które otrzymaliśmy potwierdziło słuszność obranego przez nas kierunku — cieszy się Ewa Gołębiowska, dyrektorka Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.
Tytuł „Najlepszej inwestycji w ludzi 2007" w konkursie „Dobre praktyki Europejskiego Funduszu Społecznego", który zorganizowało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego otrzymał projekt Śląska Sieć na Rzecz Wzornictwa. W konkursie brało udział 360 projektów. — Do przyznania wyróżnienia przyczyniły się wysoka jakość realizowanego projektu oraz umiejętności interesującego zaprezentowania prowadzonych działań — informuje Paweł Chorąży, dyrektor departamentu Zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.
Cieszyński Zamek stworzył Śląską Sieć na Rzecz Wzornictwa by umożliwić dialog pomiędzy środowiskami biznesu i wzornictwa. Głównym celem projektu jest promowanie designu oraz ułatwienie współpracy między środowiskami producentów i projektantów. Sieć stymuluje kreowanie nowych marek, innowacyjnych rozwiązań i nowych produktów oraz umacnia pozycję rynkową śląskich firm. Sieć to też wsparcie dla początkujących i tych, którzy poszukują nowych rozwiązań. Pomoc jest realizowana poprzez: spotkania informacyjno-doradcze, profesjonalne warsztaty i szkolenia, wystawy polskiego i światowego wzornictwa, konferencje z udziałem ekspertów w dziedzinie wzornictwa, dni otwarte promujące działania Sieci, biuletyn „i – przedsiębiorczość i design” oraz konkurs „Śląska Rzecz”, którego głównym celem jest promocja najlepszych pod względem wzornictwa śląskich produktów i grafiki. Sieć zbudowała też internetową bazę danych, z której korzystać mogą przedsiębiorcy i projektanci szukając partnerów do realizacji wspólnych przedsięwzięć. Projekt jest realizowany od 1 stycznia 2005 roku i potrawa do końca czerwca 2007 roku. Funkcjonowanie szacowanego na ponad 1,1 mln zł przedsięwzięcia stało się możliwe dzięki współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego (75 proc.) i budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (25 proc.).
Europejski Fundusz Społeczny (ESF - European Social Fund) jest pierwszym z zastosowanych w Unii Europejskiej instrumentów polityki strukturalnej. Fundusz działa od 1960 roku, a jego głównym celem jest walka z bezrobociem w krajach członkowskich.
Wręczenie nagród w konkursie „Dobre praktyki Europejskiego Funduszu Społecznego" odbędzie się 2 lipca w warszawskim hotelu Hilton podczas konferencji „Europejski Fundusz Społeczny - 50 lat inwestycji w kapitał ludzki".
źródło: ŚZSiP
dodał: MD

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: