Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Niespodziewane wyniki

14 czerwca br w Zduńskiej Woli odbył się Festiwal sportu, na który zaproszeni zostali nasi dwaj reprezentanci Janusz Rokicki i Piotr Cieślik.

Zawody miały charakter pokazowy. Janusz pokazał, że jego forma ustabilizowała się na poziomie 15 metrów, tym razem uzyskał 14.90m. Wynik ten był najlepszym wynikiem wśród sportowców pełnosprawnych i niepełnosprawnych i był chwalony przez wszystkich obecnych na zawodach. Piotr pchnął kulą 7.52 metra, wynik ten jest drugim rezultatem na świecie w grupie 53.

Dwa dni później nasi reprezentanci wystąpili na mityngu w Gdańsku. Obaj podopieczni Zbigniewa Gryżbonia zaprezentowali się bardzo dobrze.

Głównym bohaterem zawodów był młodszy z naszych reprezentantów Piotr Cieślik, który pchnął kulę na odległość 8.22m.Wynik ten w punktacji ogólnej pozwolił wygrać cały mityng naszemu reprezentantowi, uzyskał on jako jedyny zawodnik ponad 1000 punktów (1011 pkt). Rezultat ten jest rekordem życiowym Pruchnianina i najlepszym wynikiem w tym roku na świecie w grupie 53!! Piotr, którego sponsorem od czerwca jest firma „Strumyk” coraz bardziej zbliża się do nominacji na Igrzyska w Pekinie .

Janusz Rokicki mimo długiej podróży i problemów z kontuzją w trakcie przygotowań do sezonu pokazał, że można na niego liczyć - uzyskał bardzo dobry wynik 14.42m. Obaj nasi zawodnicy wyrastają na faworytów Mistrzostw Polski, które odbędą się za dwa tygodnie.
źródło: nscieszyn.oz.pl
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: