Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nagroda dla policjantki, która wyciągnęła ze studzienki 3-latka

Policjantka z Jasienicy została nagrodzona za swój bohaterski czyn. Dzisiaj (9.11.2022) w Katowicach wręczono jej nagrodę od Komendanta Głównego Straży Pożarnej.

Gratulacje oraz Dyplom Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej wręczony został Pani sierżant sztabowej Agacie Haluch – Willman. Wyróżnienie w imieniu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej generała brygadiera Andrzeja Bartkowiaka wręczył Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski wraz z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektorem Arturem Bednarkiem oraz Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Grzegorzem Jakubcem.

Przyponijmy, 2 listopada 2022 r. strażacy otrzymali zgłoszenie o 3-letnim dziecku, które wpadło do studzienki kanalizacyjnej przy szkole podstawowej i utknęło na głębokości prawie 3 metrów, zanurzone po szyję. Dziecko cały czas było przytomne i reagowało na polecenia.

- Niestety, przepust miał niewiele ponad 30 centymetrów i żaden strażak nie był w stanie dostać się do środka by wyciągnąć poszkodowanego. Chłopca uratowała policjantka z Jasienicy. - informowała wtedy Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

Pracująca na miejscu policjantka zdecydowała, że dostanie się do środka i uratuje poszkodowanego. Funkcjonariuszka musiała zdjąć część umundurowania i swojego wyposażenia, by nie ryzykować zaklinowaniem się. Strażacy zabezpieczyli ją w uprząż alpinistyczną i spuścili na linie do studzienki, głową w dół. Dziecko udało się uratować już za pierwszym razem, a po wyciągnięciu zostało przekazane zespołowi ratownictwa medycznego w stanie dobrym.

red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: