Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nagroda dla policjanta

Szeregi policji garnizonu śląskiego zasiliło stu pięćdziesięciu nowych policjantów. W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się wczoraj ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Ponadto szef śląskiego garnizonu wręczył nagrodę policjantowi ze strumieńskiego komisariatu, który wykazał się odwagą i poświęceniem, ratując rodzinę z płonącego budynku.

- Wczorajsza uroczystość odbyła się na placu apelowym katowickiego oddziału prewencji.  - Wojewoda Jarosław Wieczorek w swoim przemówieniu przywitał w mundurowych szeregach nowo przyjętych policjantów, życząc im sukcesów podczas nauki w szkole policji, a także w późniejszej służbie. Szef śląskiego garnizonu policji insp. Krzysztof Justyński podkreślił, że w rocie ślubowania, którą przed chwilą wypowiedzieli najmłodsi stażem policjanci, zobowiązali się oni do służby nawet z narażeniem życia. Jako przykład do naśladowania wskazał im sierż.szt. Grzegorza Kobzę z Komisariatu Policji w Strumieniu – informuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Przypomnijmy, w listopadzie ubiegłego roku uratował on z pożaru 2 kobiety, a następnie wyniósł z płonącego budynku butle gazowe. Za ten właśnie czyn został nagrodzony przez Komendanta Głównego Policji. Policjantowi nagrodę wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-01-10 16:19:08
ciotka matylda: Panowie, życzę Wam rozumnych i mądrych komendantów, takich którzy nie będą kazali ciąć konfetti i zakładać skrzydeł anielskich!
2017-01-10 20:42:54
jurek00: tez mi odwaga wiekszosc zrobila by to samo tylko bez takiego rozglosu
2017-01-11 06:55:05
ciamajda: Mam wątpliwości czy większość zrobiłaby to samo.<br />Szacunek p. Grzegorzu.
2017-01-11 11:28:52
vashoo: Brawo Grześ!
2017-01-11 19:55:18
bronek91: Faktem jest, że takie zachowania powinniśmy premiować. Było kiedyś zdarzenie, jak człowiek ginął a policjanci czekali na przyjazd straży, nie zrobili nic (bo kierowali ruchem) gdy ewidentnie nie było takiej potrzeby.... <br />Pozostaje jeszcze otwarta kwestia nagradzania osób za odwagę cywilną, którzy są spoza policji...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: