Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nagroda dla muzeum

Muzeum Śląska Cieszyńskiego otrzymało nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego. Nagrodzono publikację „Drewniane kościoły i kaplice w Beskidach i okolicy” .

W Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przyznano nagrody w konkursie Wydarzenie Muzealne 2009. To już czwarta edycja konkursu firmowanego przez Marszałka Województwa Śląskiego. Nagrody są przyznawane za najwybitniejsze osiągnięcia z zakresu działalności muzealnej w województwie śląskim w czterech kategoriach: wystawy, publikacje, dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego i dokonania z zakresu konserwacji.

Nagrodę dla Muzeum Śląska Cieszyńskiego odebrał dyrektor - Marian Dembiniok wraz z Ireną Adamczyk, współautorką publikacji. Tą samą równorzędną nagrodę otrzymało również Muzeum Śląskie w Katowicach za wydawnictwo „Secesja i jej górnośląskie formy" red. Katarzyna Jarmuł.

To już druga taka nagroda dla Muzeum Śląska Cieszyńskiego. W 2006 roku dostrzeżono aspekt edukacyjny placówki i muzeum wyróżniono za program „Zabawa w muzeum 2”.

O publikacji "Drewniane kościoły i kaplice w Beskidach i okolicy " można sie dowiedzieć wiecej : TUTAJ

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: