Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nadchodzi czASKina!

Już wkrótce w Cieszynie trzydniowa impreza filmowa - 13 marca rozpocznie się 14. Przegląd Filmowy ''czASKina''. W tym roku pod hasłem ''Poza nawiasem''. Prócz projekcji filmowych, warsztaty, koncerty, spotkania.

Po raz czternasty studenci animacji społeczno-kulturalnej z Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaproponują nam trzydniowe wydarzenie pełne filmowych, edukacyjnych czy muzycznych doznań. Tegoroczna edycja przeglądu odbędzie się w dniach 13 - 15 marca 2017 roku pod hasłem „Poza nawiasem”.

Jak sama nazwa wskazuje - projekcje filmowe będą głównym punktem imprezy. W ciągu całego przeglądu zobaczymy 4 filmy pełnometrażowe oraz 3 etiudy filmowe autorstwa studentów z PWSFTviT w Łodzi, które doceniono na wielu festiwalach filmowych w kraju i na świecie. Wszystkie projekcje będą prezentowane w Kinie Piast w Cieszynie w poszczególnych motywach: pierwszy dzień będzie nosić nazwę „filmy poza nawiasem”, drugi dzień – „sytuacja poza nawiasem”, a trzeci „człowiek poza nawiasem”.

Uczestnicy będą mieli możliwość udziału w imprezach towarzyszących takich, jak: koncert zespołu SEALS i NONA, który odbędzie się w Piwnicy Konczakowskich oraz impreza zakończająca w Klubie Studenckim Panopticum, na której zagra CHWYTAK. We wtorek zaś, animatorzy zapraszają na Grę Miejską „Jak film to INO w Cieszynie”. Start o 16:30 spod budynku UŚ w Cieszynie.

Zaplanowano również wystawę plakatów wszystkich edycji przeglądu wraz z panelem dyskusyjnym „O plakacie w dzień targowy rozmowy” 8 marca o godzinie 17:00 w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie. Na spragnionych rywalizacji, tuż po 19.00 w Klubie Studenckim Panopticum będzie czekało „QUIZowanie na start!”.

Ponadto obecnie są prowadzone warsztaty z tworzenia filmów dokumentalnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod przewodnictwem studentki III roku reżyserii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wyniki ich pracy będziemy mogli zobaczyć w trakcie przeglądu podczas wieczornych seansów w kinie.

Karnety i bilety będzie można nabyć na stoiskach w holu głównym na Uniwersytecie Śląskim oraz w Galerii 13 przy ulicy Nowe Miasto 13.
Karnet upoważnia do wejścia na wszystkie pokazy filmowe i inne imprezy towarzyszące realizowane podczas 14. Przeglądu Filmowego „czASKina”.

Dla osób z karnetem są przewidziane dodatkowe atrakcje.

Szczegółowe informacje dostępne na Facebooku oraz na Instagramie.
 

Portal OX.PL jest patronem medialnym imprezy.źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: