Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Na straży swoich umiejętności

W okresie od września do końca grudnia 2012 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Kozakowicach realizowała kolejne projekty skierowane do mieszkańców gminy Goleszów.

Projekt pn: ,,Na straży swoich umiejętności” to szkolenie 30 strażaków (w trzech grupach), które miało na celu uzyskanie przez nich umiejętności z zakresu ratownictwa wysokościowego. Osoby, które ukończyły szkolenie i zdały egzamin teoretyczny i praktyczny zdobyły tytuł młodszego ratownika. Szkolenie jak każde tego typu składało się z części teoretycznej oraz praktycznej. Zajęcia odbywały się na obiektach OSP gminy Goleszów oraz obiektach Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu – Zdroju i Chorzowie. Projekt był realizowany w oparciu program zatwierdzony przez Biuro Szkolenia Komendy Głównej Straży Pożarnej w Warszawie. W ramach projektu OSP Kozakowice pozyskało specjalistyczny sprzęt do ratownictwa wysokościowego, który pozostanie na wyposażeniu jednostki.

Celem drugiego z realizowanych projektów pod nazwą „ Nowe kwalifikacje” było uzyskanie przez jego uczestników nowych kwali¬fikacji zawodowych. Projekt podzielony był na dwie części. Pierwsza część projektu to kurs z zakresu obsługi kas fiskalnych, druga część to kurs obsługi komputerowego programu magazynowego „Su¬biekt” i podatkowej księgi przychodów i rozchodów „Rachmistrz”. W ramach projektu zorganizo¬wano zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz dodatkowe zajęcia obejmujące zagadnienia z prawa ubezpieczeń społecznych i księgowości. Uzyskana wiedza zwiększy atrakcyjność uczestników projektu na rynku pracy. Oba projekty były współfinansowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, priorytet IX działanie 9.5 –Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.

źródło: ox.pl
dodał: AG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: