Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Na spacer Pętlą Cieńkowską

Widok Beskidu Śląskiego ze szczytu Cieńkowa zapiera dech w piersiach. Wiślańscy przedsiębiorcy postanowili uatrakcyjnić turystom wypoczynek w tej okolicy i tak powstał Spacerowy Szlak Pętlą Cieńkowską.


Pasmo Cieńkowa  stanowi granicę Białej Wisełki i doliny Malinka. Cieńkowskim grzbietem przebiega żółty szlak turystyczny, którym można dojść do Baraniej Góry lub Malinowskiej Skały. To idealne tereny do górskiej rekreacji i spacerów. – Wprawdzie istnieje szlak po Cieńkowie, który jest bardzo malowniczy, jednak nasi przedsiębiorcy postanowili uatrakcyjnić spacery w tamtym terenie. Stworzyli jeden produkt turystyczny – Szlak Spacerowy Pętlą Cieńkowską – mówi Ewa Zarychta, szefowa referatu Promocji Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim w Wiśle.


Ze szlaku spacerowego wytyczonego w ramach Pętli Cieńkowskiej można korzystać dwukierunkowo. – Możemy zacząć od wyciągu kanapowego – Cieńków Niżni i grzbietem Cieńkowa zmierzać w kierunku skoczni im. Adama Małysza lub na odwrót – opowiada Ewa Zarychta.


Szlak grzbietem cieńkowskim  ma w sumie ok.1300 metrów.  Opatrzony jest w punkty wypoczynkowe. Po zjeździe wyciągiem Cieńków Niżni lub tym usytuowanym przy Skoczni im. Adama Małysza, możemy udać się brzegiem potoku Malinka do miejsca w którym rozpoczęliśmy wędrówkę. 

To dobry pomysł na letnie spędzenie wolnego czasu, zwłaszcza że oprócz walorów widokowych, można przygotować również materiał do konkursu fotograficznego „Wakacyjna Wisła”, który organizowany jest przez Wiślańską Organizację Turystyczną – dodaje Ewa Zarychta.

Turyści, którzy wykonali fotografie w Wiśle w okresie lipiec-wrzesień, mogą wziąć udział w konkursie na najlepsze wakacyjne, wiślańskie zdjęcie. W ramach konkursu do Wiślańskiej Organizacji Turystycznej należy dostarczyć trzy fotografie zrobione w Wiśle tego lata o rozmiarach A-4 lub 24/30 cm w minimum jednej z dwóch kategorii konkursowych:  wiślańska przyroda, ludzie – wydarzenia. 

Na prace WOT czeka do końca września 2011r. Należy je dostarczyć na adres Pl. B. Hoffa 3, 43-460 Wisła. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na początek listopada. Najlepsza praca zostanie uhonorowana nagrodą w wysokości 500zł.  Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają nagrody rzeczowe.


KOD

 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: