Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Na naukę nigdy nie jest za późno

Osoby powyżej pięćdziesiątego roku życia stanowią dzisiaj najszybciej rozwijającą się grupę użytkowników komputera i internetu. Z tego „okna na świat” warto korzystać w każdym wieku.

"Internet dla seniora" to kurs organizowany przez Bibliotekę Miejską w Cieszynie. Wcześniej wśród wielu realizowanych działań niewiele było skierowanych w stronę starszej grupy osób. Z czasem okazało się, że zapotrzebowanie jest naprawdę duże. I tak zrodził się pomysł zorganizowania i przeprowadzenia kursu.

Dzisiaj do grona osób biegłych w sztuce pisania, klikania i szperania dołączają kolejne osoby. W ostatniej edycji wzięły udział 23 osoby z tzw. kategorii „55 plus”, które przez sześć tygodni poznawały tajniki komputera i Internetu. Uczestnicy kursu to nie tylko pięćdziesięciolatkowie. Kurs z powodzeniem kończą osoby w każdym wieku. Dlatego warto wziąć w nim udział, nie ważne czy ma się skończone 60, 70, czy 80 lat. W końcu na naukę nigdy nie jest za późno.

BM w Cieszynie pokazała uczestnikom w jaki sposób pomimo upływu lat można być otwartym na ludzi, świat i nowinki techniczne. Dzięki programowi i prowadzącym -osoby, które dotąd nie miały pojęcia, co tak naprawdę kryje się za słowem komputer – odważyły się zrobić pierwszy krok. Następne z pewnością będą już o wiele łatwiejsze.

Kolejna edycja „Internetu dla seniora” planowana jest na wiosnę.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: