Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Stoją, straszą i rdzewieją, ale już niedługo

Nowy rok przyniósł zmiany w przepisach o ruchu drogowym. Jedna ze zmian zakłada likwidację atrap fotoradarów. Najbliższe pół roku to czas na wykonanie tego zadania.

Stoją, straszą i rdzewieją, ale już niedługo. Zmiany wprowadziła ta sama ustawa, która pozwala nam jeździć szybciej na autostradach i drogach ekspresowych w Polsce. Pól roku na zdemontowanie mają ci, którzy te fotoradary ustawili. Fotoradary będą musiały być wyraźnie oznaczone i ustawione w widocznych miejscach.

Nie ma jednoznacznej definicji „atrapy”. Jedno jest pewne atrapą jest takie urządzenie z którego nie można wykonać zdjęcia i na takie nie ma miejsca przy drogach. Zmianie ulega również sposób nadzoru. Wszystkie urządzenia na drogach krajowych przejmie Inspekcja Transportu Drogowego, która zajmie się egzekwowaniem prawa wobec tych, którzy przekraczają prędkość w miejscach szczególnie niebezpiecznych.

W ciągu połowy roku przekazane mają zostać Inspekcji Ruchu Drogowego wszystkie maszty i urządzenia, które będą rejestrować przekroczenie prędkości. Policja coraz bardziej będzie skupiała się na mierzeniu prędkości w sposób „dynamiczny”, po to są między innymi wideorejestratory. - Atrapy fotoradarów niepotrzebnie stresują kierowców – podkreśla Jan Macura z Cieszyna.

Likwidacja atrap potrwa do 1 lipca przyszłego roku.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: