Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Na linii Cieszyn - Katowice

W ciągu najbliższych dwóch latach na pewno nie wrócimy do połączeń na linii Cieszyn – Katowice – podkreśla Józef Mendrek dyrektor do spraw eksploatacji i organizacji PKS.

Wiadomość, że „znikły” wszystkie połączenia autobusowe Cieszyna z Katowicami zmartwiła wielu podróżnych. To z pewnością duże utrudnienie, dla wszystkich korzystających z przejazdów na tej trasie. Decyzję w tej sprawie podjął cieszyński PKS. A jeszcze nie tak dawno w rozkładzie jazdy figurowało w ciągu doby kilka połączeń relacji Cieszyn – Katowice. Na chwilę obecną zarówno autobusy PKS Cieszyn, jak i PKS Katowice nie kursują.

- Zrezygnowaliśmy z połączeń bezpośrednich, ponieważ mówiąc najprościej klienci wybrali konkurencję – tłumaczy Józef Mendrek dyrektor do spraw eksploatacji i organizacji PKS w Cieszynie – Pasażerowie woleli jeździć małymi busikami oszczędzając w ten sposób dwa złote. Na dzień dzisiejszy nie możemy konkurować z firmą, która praktycznie nie ponosi żadnych kosztów. ...jeśli te dwa złote stawiane są nad komfortem i wygodą jazdy...

Jak można się więc było domyślać powodem zawieszenia linii, była niska frekwencja pasażerów, a co za tym idzie bardzo niskie wpływy. Utrzymywanie linii okazało się więc być nieopłacalne.

Jak sytuację komentują mieszkańcy Cieszyna, którzy sporadycznie, bo sporadycznie, ale z połączeń na trasie Cieszyn Katowice korzystali?

- Rzeczywiście z połączeń autobusowych nie korzystałem za często – przyznaje Krystian Skorupa z Cieszyna – jeśli już wybieram usługi busików to nie dlatego, że jest taniej, ale po prostu busy częściej kursują.

- Podróżowanie busami stało się ostatnio bardzo popularną formą transportu – mówi pan Grzegorz, który akurat czeka na odjazd w stronę Katowic – szybciej może nie jest, wygodniej też nie, ale busiki wyjeżdżają stad niemal co chwilę. Kiedyś jeździłem tylko autobusem, teraz innej możliwości nie mam.

Chętnie poznamy Wasze opinie na temat połączeń PKS Cieszyn – Katowice. Czy powinny zostać wznowione? A może faktycznie likwidacja wydaje się uzasadniona?

 

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: