Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Na lekcji u pierwszaków

Straż Miejska w Cieszynie w ramach  programu "Bezpieczna droga do szkoły" odwiedziła we wrześniu tego roku uczniów klas pierwszych szkół podstawowych.

W akcji "Bezpieczna droga do szkoły" udział wzięła każda ze szkół, która zgłosiła taką potrzebę. Tak więc strażnicy miejscy "zawitali" do szkół podstawowych nr 1, 2,3,4,6 i 7. - Podczas spotkań strażnicy przypominają podstawowe zasady dotyczące poruszania się po drogach oraz wręczają każdemu uczniowi samozaciskowe opaski odblaskowe – informuje Kazimierz Płusa Komendant Straży Miejskiej w Cieszynie.

Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" realizowana jest już od wielu lat wspólnie z Policją. Od ubiegłego roku Straż Miejska oferuje cieszyńskim szkołom podstawowym i gimnazjom spotkania dotyczące: bezpiecznego zachowania - klasy 2 i 3, karty  rowerowej - kl 4, odpowiedzialności karnej nieletnich - kl 6 i gimnazja.  

To jednak nie jedyna inicjatywa skierowana do najmłodszych mieszkańców Cieszyna. Wspólnie z Policją od ponad 10 lat Straż Miejska w Cieszynie przeprowadza również akcję przeciw  uzależnieniom - Narkotykowe Dylematy. W tym roku spotkania dotyczyć będą tematu przemocy i cyberprzemocy.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: