Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Na ławeczce... usiądziemy później

Pod koniec czerwca miała zostać odsłonięta w Jaworzu Nałężu ławeczka, upamiętniająca Wiesława Dymnego, współtwórcę Piwnicy pod Baranami w Krakowie. Już wiadomo, że stanie się to dopiero po wakacjach.

Radosław Ostałkiewicz, wójt Jaworza poinformował, że na przeszkodzie stanęły problemy organizacyjne. - Miejsce już zostało odpowiednio przygotowane. Ławeczka ma stanąć  koło kapliczki, tuż przy wyjściu na szlak turystycznych na Błatnią. - powiedział wójt. Dodał, że uroczystość odsłonięcia planowana jest na wrzesień.  Można liczyć, że ten termin już nie będzie przesuwany. 

 Mieszkańcom Jaworza i władzom gminy bardzo zależy, aby gościem podczas tej uroczystości, była Anna Dymna. Znana krakowska aktorka i żona Wiesława Dymnego zapowiedziała, że pojawi się na odsłonięciu pomnika.  Ławeczka, na której siedzi Władysław Dymny powstała w krakowskiej pracowni artysty Marka Maślańca. Pomnik wykonany został z brązu. Pomysłodawcami ufundowania ławeczki było stowarzyszenie Jaworze-Zdrój, które pozyskało na ten cel dofinansowanie z funduszy UE. 

Wiesław Dymny urodził się 25 lutego 1936 r. w Połoneczce koło Nowogródka. W 1953 r. ukończył liceum w Bielsku-Białej i podjął studia malarskie w Krakowie. Nie ukończył ich. Zaczął natomiast pisać. Stworzył ok. 300 tekstów piosenek. W 1963 r. otrzymał Nagrodę im. Kościelskich za „Opowiadania zwykłe”. Był współtwórcą krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Pisał teksty dla jej artystów.

(ach)

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: