Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Na dowody poczekamy

Dowody osobiste z mikroprocesorem najprawdopodobniej dostaniemy później niż planowano. Miały być w lipcu tego roku, ale zapowiadają się opóźnienia.

W lipcu 2011 roku osoby, którym wydano dokument tożsamości w 2001 roku, jako pierwsze miały otrzymać nowy dowód z mikroprocesorem. Tym samym już niedługo możliwy stałby się elektroniczny kontakt z urzędami. Na to jednak trzeba będzie jeszcze poczekać. Prawdopodobnie nowe dowody osobiste pojawią się między lipcem 2011 roku, a styczniem 2012 r., a nie od 1 lipca tego roku. Problem stanowi integracja systemów informatycznych, konieczność zmiany oprogramowania w instytucjach, oraz wprowadzenia czytników do nowych dowodów. 

-Tyle się mówiło o tym, że nowe dowody zmienią nasze życie na lepsze, ale coś mi się wydaje, że aż tak różowo nie będzie mówi Jerzy Gabzdyl z Pogwizdowa – słyszałem ostatnio opinie, że urzędy i instytucje nie są przygotowane na takie nowości. Pozostaje mi twierdzić, że dla nas pewnie na takie zmiany jest jeszcze za wcześnie, dużo szumu, dużo słów, a jak się nie udaje wprowadzić w terminie nowych dowodów, właściwie nikogo to nie dziwi. W każdym razie ja zaskoczony tym nie jestem. Poczekamy do 2012, wtedy się okaże, czy wyszło nam to na dobre.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: