Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Na basen bez mandatu

W trakcie minionego weekendu mnóstwo pracy mieli Strażnicy Miejscy w Czeskim Cieszynie. Problemy komunikacyjne ze względu na piękną pogodę pojawiły się przede wszystkim w okolicach basenu w Czeskim Cieszynie. Pływalnia zlokalizowana po drugiej stronie Olzy, ze względu na niskie ceny i sporą ilość atrakcji cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców całego regionu, również wśród Polaków. 

- w samą niedzielę w pobliżu basenu odnotowano 41 wykroczeń, założyliśmy 24 blokady na koła. Kierowcy parkowali samochody nie tylko na chodnikach, ale również na pobliskim trawniku i placu zabaw – mówi szef Czeskich Strażników Miejskich Petr Chroboczek.

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że w Czechach nie można parkować na chodnikach i trawnikach – wielu z tych, którzy otrzymali mandat to właśnie kierowcy z Polski nie zdający sobie sprawy z tego, że u nas nie można tak parkować – ostrzega Dorota Havlikova, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Czeskim Cieszynie – lepiej zaparkować pojazd przy „Kauflandzie”, to tylko 10 minut od basenu, a przynajmniej mandat nie zepsuje nam weekendowego wypoczynku – dodaje 

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: