Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Muzyka stela. Wyjątkowy koncert Velesara, nowy singiel "Demonów"

"Buraczana muzyka" - to tytuł nowego singla zespołu Darek Dusza i Demony, który promuje zbliżającą się premierę debiutanckiej płyty kapeli.

Krążek nosi tytuł "Karykatury" i ukaże się 22 października na gliwickim festiwalu Punk Generation. Wcześniej jednak muzyka i kompozytora mieszkającego w Pierśćcu wraz z zespołem będzie można zobaczyć w Cieszynie - już 8 października na jedenastej edycji Gotta Go Festival. 

Nowego singla z kolei można posłuchać na Youtube: 

Na wyjątkowy koncert w stolicy zaprasza z kolei Velesar. Już w kolejną sobotę (17.9) w warszawskim VooDoo club odbędzie się "spotkanie z kulturą słowiańską", na którym wręczona zostanie nagroda za zwycięstwo w plebiscycie Wirtualne Gęśle, które w tym roku przypadło właśnie cieszyńskiej kapeli. Muzycy wystąpią w dniu słowiańskiego Święta Plonów. - Okazja jest idealna, bo jak by nie patrzeć - nasze płyty to zarazem nasz... plon! - przyznają muzycy w mediach społecznościowych. 

Warto też wspomnieć, że na scenie chorzowskiej "Leśniczówki" - jednego z najstarszych klubów muzycznych w Polsce, działającego nieprzerwanie od 1983 roku - będzie można zobaczyć dwa folkowe zespoły z naszego regionu. Mowa oczywiście o Velesarze i Radogoście, które wystąpią tam 12 listopada wraz z Aether. Radogost przymierza się też do wyruszenia w trasę promującą wydany niedawno album "Córka Oriona", a szczegóły mają zostać opublikowane niebawem. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: