Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Muzyka Salonów Europy XIX wieku - mamy dla Was bilety!

Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” i Agencja Artystyczna Inter-Art w Tarnowie zapraszają na koncert „Czarodziejski Flet” w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej. Koncert odbędzie się 17 maja 2019 o godz. 18.00 w sali widowiskowej Domu Narodowego.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Odnalezionej jest jedynym festiwalem w świecie, prezentującym zapomniane i odnalezione utwory kompozytorów polskich i obcych. Odbywa się nieprzerwanie od 1994 roku w Tarnowie oraz kilkunastu miejscowościach południowej Polski. Podczas koncertów festiwalowych prezentowane są utwory symfoniczne i kameralne, które zapomniane przeleżały w rękopisach i starodrukach dziesiątki, a czasem nawet setki lat. Odnajduje się je dzisiaj w archiwach muzeów, klasztorów, pałaców, zamków, a także w zbiorach prywatnych. - Cieszymy się, że festiwal po raz pierwszy zagości w Cieszynie. Jestem przekonany, że będzie to wielka uczta muzyczna, która zainteresuje melomanów nie tylko z naszego miasta – mówi Adam Cieślar, dyrektor COK Dom Narodowy.

Warto podkreślić, że podczas kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej, spośród wielu utworów o różnej wartości artystycznej przedstawiane są kompozycje wyjątkowo cenne dla kultury narodowej i historii muzyki. Podczas poprzednich festiwali swoje premiery po latach miały utwory znalezione m.in. w Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie, Narodowej Bibliotece Muzycznej w Pradze, w Berlinie, w Wiedniu, w Królewskim Pałacu w Casercie (k/Neapolu), w Brukseli, w Muzeum Okręgowym w Tarnowie, a także w prywatnych zbiorach w zamkach Kornwalii, Szkocji czy Anglii.

Bilet na koncert w cenie 25 złotych do nabycia w recepcji COK-u.

mat.pras.

KONKURS

Mamy dla Was 2 podwójne wejśćiówki na koncert "Czarodziejski Flet".

Bilety otrzymają dwie pierwsze osoby, które jako pierwsze wyślą maila na adres redakcja@ox.pl, wpisując w temacie Czarodziejski Flet.

W treści wiadomości mailowej należy podać: imię i nazwisko oraz numer telefonu.

Życzymy powodzenia!

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-05-11 20:15:27
bronek91: „Czarodziejski Flet” - Najbardziej mistyczny z utworów Mozarta...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: