Muzeum podzieli się doświadczeniem

Muzeum Śląska Cieszyńskiego, któremu udało się odzyskać po długotrwałym procesie, skradzione w 1993 roku wachlarze z obrazami autorstwa Wojciecha Kossaka jest organizatorem konferencji, podczas której podzieli się z uczestnikami spotkania spostrzeżeniami i zdobytym doświadczeniem.

Konferencja odbędzie się 26 stycznia (środa) o godzinie 11.00. Miejscem spotkania będzie Muzeum Śląska Cieszyńskiego przy ulicy Regera 6 w Cieszynie.

Organizatorzy zadbali o odpowiednią oprawę spotkania. W Muzeum zagości Piotr Ogrodzki, dyrektor Ośrodka Ochrony Zbiorów Publicznych w Warszawie, który wystąpi omawiając „Zagrożenie muzeów przestępczością”. „Skradzione, odnalezione, nie odzyskane” – temat przybliży Olgierd Jakubowski, specjalista w Dziale Informacji, Edukacji i Popularyzacji Ośrodka Ochrony Zbiorów Publicznych w Warszawie.

„Relację z postępowania sądowego” przedstawi kolejny gość -  Tomasz Szkaradnik, radca z Kancelarii Radcy Prawnego „Traktat” z Cieszyna, reprezentujący Muzeum Śląska Cieszyńskiego w sprawie o odzyskanie skradzionych wachlarzy rodziny Kossaków. Na zakończenie spotkania odbędzie się dyskusja uczestników.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją