Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Muzeum podsumowało projekt

Spotkanie podsumowujące projekt, w ramach którego Muzeum Beskidzkie w Wiśle zorganizowało szereg ciekawych warsztatów rękodzielniczych połączono z wernisażem pokonkursowej wystawy fotograficznej ilustrującej zarówno piękno otaczających Wisłę gór, jak i wydarzenia muzealne w minionym sezonie letnim.

12 listopada wpierw przedstawiono wiślańskiego laureata nagrody Srebrnej Cieszynianki Jerzego Kufę. Gratulowali mu pracownicy Muzeum, przedstawiciele wiślańskich i ustrońskich grup twórczych, dyrektor regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku Białej doceniając jego wkład w krzewienie lokalnej kultury oraz w sam Tydzień Kultury Beskidzkiej. – To piękny moment w życiu człowieka, kiedy przez swoich, przez najbliższych jest doceniony – powiedział Leszek Miłoszewski z Regionalnego Ośrodka Kultury gratulując Jerzemu Kufie zacnego wyróżnienia.

W kolejnej części spotkania Agata Janiec opowiedziała o projekcie Grupy Nieformalnej Muza! działającej przy Muzeum Beskidzkim im. A. Podżorskiego w Wiśle „Nawijaj”, który koordynowała przez cały rok. Większość przedsięwzięć zorganizowano w wakacje.
- Dotacja 4,5 tysiąca, jaką dostaliśmy z programu Działaj Lokalnie koordynowanego przez Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej została przeznaczona na działania związane z popularyzacją najpiękniejszych wartości kultury góralskiej. Odbyło się dziesięć pokazów tradycyjnej obróbki wełny, były też dwa wyjazdy do przedszkoli. Odbyły się dwa warsztaty heklowania, dwa warsztaty ceramiczne i warsztaty filcowania, a także zrealizowano konkurs fotograficzny – zrelacjonowała Agata Janiec wręczając dyplomy podziękowań i bukieciki kwiatów z bibuły osobom, dzięki którym projekt udało się zrealizować, a więc Sławomirze Kalisz ze Stowarzyszenia Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej, która nauczyła ją pisać projekty, Wiślańskiemu Centrum Kultury i dyrektor Marii Bujok, która udzieliła patronatu, pomogła rozliczyć projekt. Podziękowała także wszystkim prowadzącym warsztaty.

Tematem konkursu fotograficznego była oczywiście Wisła. Uczestnicy mogli nadesłać prace w dwóch kategoriach: piękno krajobrazów, gór, dolin Beskidu Śląskiego, oraz wydarzenia kulturalne, które odbywały się w Muzeum Beskidzkim im. A. Podżorskiego w Wiśle w okresie sierpień – październik 2014.

1 miejsce w kategorii krajobraz  Beskidu Śląskiego zdobył Józef Niemczyk, natomiast w kategorii wydarzenie muzealne Paweł Janiec, natomiast wyróżnienia w kategorii krajobraz Helena Łamacz i Iwona Boś. Wystawę fotografii oglądać można w Sali wystaw czasowych.

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: