Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Muzea zapraszają na wernisaże

Muzeum Beskidzikie oraz Muzeum Śląska Cieszyńskiego zapraszają na nowe wystawy. Ekspozycje będzie można oglądać od środy (16 czerwca). 

W Wiśle Piotr Kwaśny

Wszystkich wielbicieli twórczości Piotra Kwaśnego z pewnością ucieszy wiadomość, że od środy w Muzeum Beskidzkim w Wiśle będzie można podziwiać wystawę artysty zatytułowaną „Moja przestrzeń”. - Piotr Kwaśny, po raz pierwszy, będzie miał okazję zaprezentować swoją twórczość mieszkańcom i turystom odwiedzającym Wisłę – mówi Michał Kawulok, pracownik Muzeum Beskidzkiego. Wernisaż zacznie się o godzinie 16. Ekspozycja będzie czynna do 26 lipca.

Cieszyn na przestrzeni wieków

Także 16 czerwca rusza wystawa „Wielcy Cieszyniacy na przestrzeni wieków" zorganizowana w ramach obchodów 1200-lecia miasta Cieszyna. Ekspozycja poświęcona jest wybitnym osobowościom związanym z Cieszynem od średniowiecza po współczesność.  W ramach wystawy prowadzone będą tematyczne prelekcje. -Ich tematyka jest bardzo zróżnicowana. Więcej szczegółów już niebawem pojawi się na stronie internetowej muzeum – informuje Wojciech Krajewski. Ekspozycję będzie można zwiedzać do 16 września.

Wstęp na obie wystawy jest bezpłatny.

(as)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: