Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Konferencja bibliotekarzy

Międzynarodowa konferencja bibliotekarzy pod nazwą ”Kulturowe oblicza ziemi cieszyńskiej” zrealizowana została w ramach obchodów 1200-lecia legendarnego założenia Cieszyna. Na spotkanie, które odbyło się w Bibliotece Miejskiej przyszło wielu wyjątkowych gości.

- Ziemia cieszyńska jest zrodzona z uśmiechu Boga, bo uśmiechał się Bóg, kiedy ją stworzył – pisała dawniej Zofia Kossak, również Gustaw Morcinek pisał, że nasza ziemia przypomina twarz młodej dziewczyny. Nic więc dziwnego, że dzisiejszy dzień przyciągnął w to miejsce tak wiele ważnych osobistości z terenu powiatu cieszyńskiego, ze Ślaska i z Zaolzia  - przywitała zebranych Beata Parchańska z Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Jako pierwszy wystąpił dr Józef Szymeczek przedstawiając zebranym gościom pełny obraz działalności Polaków na Zaolziu, skupiając się szczególnie na polskich stowarzyszeniach i organizacjach oraz instytucjach kultury.

Konferencja stała się również okazją do wyróżnień. - Sfinalizowaliśmy jeden z ważnych projektów „III Międzynarodowy Festiwal Czytania nad Olzą”. Dzięki zaangażowaniu mediów, które na bieżąco informowały o przebiegu i rozwoju sytuacji Festiwalu możliwy był sukces – podkreśliła Izabela Kula dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, dodając - Jest wśród nas osoba, która była z nami od samego początku do końca trwania Festiwalu. Nieodpłatnie stworzyła nam piękny materiał zdjęciowy z tego wydarzenia, dlatego dzisiaj chciałabym wręczyć jej dyplom uznania – podsumowała Izabela Kula, wręczając 10 czerwca podczas Międzynarodowej Konferencji Bibliotekarzy dyplom podpisany przez prezesa Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom oraz Kingę Rusin – panu Remigiuszowi Cora z gazety Puls Cieszyna.

(bsk)
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: