Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Musical: Dokąd ten lot?

Ustrońska Akademia Espirit we współpracy z instruktorami z Teatrem Muzycznego Luk-Sfera zaprasza na musical familijny ''Dokąd ten lot?'', który odbędzie się 30 maja w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

Musical „Dokąd ten lot?” to opowieść dla najmłodszych i nie tylko. Widowisko oparte jest na znanym wszystkim motywie literackim – życie jako wędrówka. Pięcioro zaprzyjaźnionych ze sobą motyli wyrusza w świat w poszukiwaniu najlepszego miejsca dla siebie. W czasie wędrówki przemieszczają się po różnych miejscach i spotykają wiele interesujących bohaterów. Razem uczą się wytrwałości, tolerancji i szacunku do innych by na końcu zdobyć najcenniejszy skarb – przyjaźń.

Dla dzieci spektakl będzie doskonałą zabawą, natomiast starsi odnajdą przesłanie dotyczące przyjaźni czy odnajdywania drogi swojego życia. Wszyscy razem dostrzegą wspaniałe kostiumy, piękne piosenki, ciekawą scenografię oraz choreografię.

Dla Akademii Esprit – działającej w Ustroniu od października 2015 roku - to pierwsze tak spektakularne przedsięwzięcie. Zaangażowały się w nie i Dzieciaki, i ich Rodzice, i Instruktorzy współpracujący z Akademią (przede wszystkim twórcy Teatru Muzycznego „Luk – Sfera”, dla których to już kolejna tego typu premiera).

Musical “Dokąd ten lot” to efekt ośmiomiesięcznej pracy. Na pewno będzie to wielkie wydarzenie dla miłośników sceny teatralnej. Efekty będzie można zobaczyć 30 maja w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie o godz. 18.00.

Nad musicalem pracowali:
Sebastian Chmiel - znany animator kultury, szczególnie tej skierowanej do młodej widowni. Trener wokalny, reżyser spektakli oraz twórca aranżacji utworów muzycznych. Niezwykle barwna postać, finalista wielu talent show.
Dominik Matuszczak - choreograf, klasa taneczna "A" w tańcu towarzyskim, mistrz Polski południowej, wielokrotny mistrz Małopolski, finalista mistrzostw Polski, twórca choreografii i instruktor taneczny w Teatrze Muzycznym "Luk-Sfera".
Aleksandra Bączyk – Zarzecka - absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, gdzie uzyskała dyplom magistra Pedagogiki i Animacji Społeczno-Kulturalnej ze specjalizacją teatralną.
Instruktorka zajęć aktorskich w Teatrze Muzycznym „Luk-Sfera”.
Beata Lewicka-Owczarek - autorka scenariuszy i tekstów piosenek do musicali „Bagno”, „Król zabawek”, innych spektakli dla dzieci i młodzieży oraz tekstów kabaretowych . Wraz z Sebastianem Chmielem reżyseruje spektakle teatralne.
Agnieszka Sądej – absolwentka ASP, instruktorka prowadząca zajęcia artystyczne w Akademii Esprit, pasjonatka sztuki – dobry duch czuwający nad musicalem zarówno od strony formalnej jak i wizualnej (jako twórczyni scenografii).
Ilona Franek – miłośniczka sztuki i uzdolniona manualnie instruktorka zajęć artystycznych. To spod jej rąk wyszły kolorowe kostiumy dla aktorów – kwiatów.

Więcej informacji w Programie (str 1, str 2)

Impreza pod patronatem OX.PL


eMBe

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: